Будівництво причалів
Сучасні містяни не уявляють собі, як можна жити без виїздів на природу. І з кожним роком зростає кількість охочих мати заміське житло.
Якщо ви вже стали щасливим володарем будинку на лоні природи, поруч із водоймою, якщо ви маєте свій човен, водний мотоцикл або катер, то ви, напевно, вже зіткнулися з питанням: як організувати берег для зручності використання цих водних видів транспорта. Необхідно облаштувати з'їзди у воду та причати, місця стоянки. І багато робіт з облаштування берега, зокрема встановлення свай, найкраще проводити взимку.
Щоб вибрати причал і зайнятися його будівництвом, потрібно насамперед відповісти на кілька важливих питань. Для яких цілей використовуватиметься причал? Якими мають бути його розміри? Поєднання якої вантажопідійманості вам необхідне.
Знайомимося з різними типами причалів і вибираємо відповідний
На сьогодні є лише два різновиди причалів.
Перший вигляд — стаціонарні причати, які встановлюються на гвинтових совях.
Другий вигляд — понтонні причали, що розташовується на поверхні водойми без звайних опор.
Стаціонарні причати мають набагато більшу популярність. По них зручніше ходити, оскільки вони не балансують на хвилях. З ними менше клопоту. До того ж ці надійні та безпечні причали можна використовувати як місце для відпочинку.
На стаціонарному причалі можна облаштувати альтанку або навіть будиночок над водою. Встановлюються ці легкі конструкції на сквайно-гвинтовому фундаменті. Встановлюють їх зазвичай у зимовий період, з льоду.
Чому причали на гвинтових совях встановлюють взимку?
У тому, що причали на гвинтових совях простіше встановлювати взимку, немає абсолютно нічого незвичайного. Досить просто прорубати в льоду лунки під сваї та вкрутити їх у ґрунт. У процесі встановлення будівельники ходять по льоду, а влітку їм для виконання цих робіт довелося б встановлювати понтони, що серйозно ускладнює завдання.
Щоб розробити конструкцію причалу, необхідно розташовувати певними даними про особливості тієї місцевості, у якій проводитиметься встановлення. Потрібні дані про особливості дна та швидкість течії. Для озер також потрібна інформація про напрям виходу льону. У невеликих водоймах, де лід по весну тане, не переміщаючись, досить використання забивних або гвинтових свай, пов'язаних між собою за допомогою жорсткого каркаса.
На річці обов'язково потрібні льодоломні сваї. Для надання конструкції більшої жорсткості використовується Г-подібна форма причалу. На великих озерах діяти доводиться за обставинами. Важливо розуміти: сваї мають бути угвинчені або забиті на досить велику глибину. Інакше вони не зможуть протистояти бічним навантаженням.
Основні атрибути | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Проектування, Будівництво, Ремонт |
Користувальницькі характеристики | |
Тип фундаменту | Пальові |
- Ціна: від 3 200 ₴/кв.м