Шиферні дахи стали відхилятися в недіяння, а дарма. Шифер прекрасно лягає на даху з кутом нахилу від 10-25 градусів. Багато хто почав вибирати сучасні матеріали, але не варто забувати про стару модель, яка має такі технічні властивості, як довговічність (термін експлуатації — від 10 до 15 років), пожежостійкість і міцність (кровля, шифер якої чудово витримує тиск снігового покриву), доступність, стійкість до погодних умов і мінімальна теплопровідність.
Покрівельну покрівлю потрібно обов'язково замінити. Зробити її монтаж можна своїми руками. Для початку визначаємося з кількістю покрівельного матеріалу. Його розрахунок проводять поділкою загальною площі покрівлі на площу шиферного листа. Купуючи шиферні аркуші, зверніть увагу на термін і на те, як він упакований: між листами має бути поліетиленовий шар. Пам'ятайте, шифер крихкий, його не можна кидати або ходити ним.
Пристрій покрівлі починається з обрішення. Вибирають міцні породи дерева, але не обов'язково дуб або листяну. Шифер — легкий матеріал, тому для нього підійде будь-яка щільна деревина. Перед початком укладання шиферного даху своїми руками обробіть деревину засобами від шашеля та гнилі. Обрітка для шиферної покрівлі потрібна не суцільна. Головне, щоб велика частина листів укладалася цілком. Вона має мати такий вигляд: приблизно по два бруски на аркуш шиферу або крок 50-55 см між ними, бруски беруть перерізом 60×60 мм (це для основної площі шиферної покрівлі). Для ковзана використовують брусок 60×120 мм із дошками 60×150 мм, їх обов'язково щільно укладають до бруска. Пристрій обрірації на карнизах і індовах вимагає суцільну обрітку, тому беріть дошку 60×250 мм. У жодному разі не беріть вигнуті або зіпсовані пиломатеріали — монтаж шиферу не зможе приховати ці вади!
Подбайте про шар звуко-, тепло- та гідроізоляції. Їхній пристрій позбавить вас багатьох проблем. Придбайте гідроізоляційну плівку або укладіть шар рубероїду — це не тільки набагато утеплить дах, але й не дасть змогу волозі проникати в дім. Також можна укласти шар скловолокна, а зверху гідроізоляційну плівку, такий підхід ще й зменшить вплив шумів ззовні. Тільки знизу доведеться підбити покрівлю будівельним картоном або якимось іншим матеріалом, щоб утримувати скловолокно. Монтаж не займе багато часу. Отже, у вас вийде добре утеплене горище своїми руками, де можна зберігати речі або обладнати додаткову кімнату. Крім того, такий захист збільшить термін експлуатації решітки та стропіл, позаяк на них не потраплятиме волога.
Основні | |
---|---|
Вибір надаваних послуг | Монтаж, Ремонт |
Кроквяні системи | True |
Покрівельні роботи по виду матеріалу | Еврошифер |
- Ціна: від 280 ₴/кв.м